zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Cis

Wielki finał i wielka integracja

21.07.2010

11 lipca 2010 roku w Henrykowie Lubańskim podczas Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego spotkały się wszystkie koła miłośników cisa w celu zaprezentowania własnych produktów regionalnych. Każda z grup podeszła do prezentacji bardzo profesjonalnie. Przedmiotowe kola powstały w ramach realizacji projektu PN. „Cis henrykowski – szansa na integracje mieszkańców Gminy Lubań”.

Koło Miłośników Cisa z Radostowa oraz Henrykowa Lubańskiego już w piątek przed imprezą przygotowali miejsce prezentacji swoich wyrobów. Samodzielnie, według własnego pomysłu i projektu.

Miłośnicy cisa byli rozpoznawani wśród tłumu uczestników imprezy. Swoim ubiorem, aktywnością oraz poczuciem humoru przyciągali uwagę uczestników imienin. Każda z grup miała swoje „pięć minut” na scenie przed tak szeroką publicznością.

Jako pierwsi zaprezentowali się mieszkańcy Pisarzowic. Z „Heniem turystą” na czele odśpiewali specjalnie przygotowana na ten dzień piosenkę. Następnie „Balladę o Radostowie” zaprezentowała grupa z Radostowa. Ze sceny zaprosili wszystkich do degustacji pierników cisowych, bocianich łap oraz wody źródlanej i nie tylko. Wielkie show wykonały Panie z Henrykowa w swoim przeboju „Zielone korale”. Po krótkich występach wszystkich miłośników cisa można było spotkać przy swoich stoiskach. Każdy z uczestników imienin mógł zakupić cisowe zielone korale, spróbować słodkich wypieków oraz wziąć na pamiątkę miniaturowego „Henia turystę”. Grupa z Radogoszczy zapraszały wszystkich na przyszłoroczny podpływ kajakowy.

Spotkanie tak licznej grupy mieszkańców było okazją do wspólnej zabawy. Miłośnicy cisa wymienili się już swoim doświadczeniem oraz podjętymi przez siebie działaniami.

Pomysłodawców cieszy fakt, iż osiągnięto zamierzony cel. Mieszkańcy gminy dostrzegli, że mają potencjał i możliwości do aktywizacji swojego środowiska.

« inne aktualności