zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Cis

Korale, maskotka, pierniki cisowe oraz podpływ kajakowy – produktami regionalnymi

20.07.2010

Każde z czterech kół miłośników cisa podczas swoich warsztatów wypracowało własny produkt regionalny, który będzie promował gminę i ich miejscowość. Henryków Lubański wpadł na pomysł wyprodukowania zielonych korali cisowych. Grupa Pań ubranych w piękne jednolite troje, ze swoimi koralami na szyi przebojem podbiła publiczność, tj. wszystkich pozostałych miłośników cisa. Pomysł oraz piosenka przyjęte zostały owacjami na stojąco.

Kolejna grupą, która zaprezentowała się podczas ostatniego spotkania było Koło Miłośników Cisa z Pisarzowic. Prężna grupa przygotowała maskotkę w naturalnej wielkości człowieka – turystę Henia. Henio posadowiony jest na mapie gminy Lubań, na której zaznaczono i opisano najciekawsze miejsca i zabytki gminy. Wszystkich uczestników rozbawiła wersja zimowa i letnia turysty.

Natomiast grupa z Radostowa zaprezentowała smaki cisa. W tym celu przygotowano degustację pierników cisowych oraz wody źródlanej i bocianich łap. Każdy z obecnych podczas spotkania otrzymał pięknie zapakowanego cisa henrykowskiego warz z bocianią łapą. Każdy piernik był oznaczony opracowanym przez miłośników cisa – logiem Radostowa.

Radogoszcz – jako ostatnia grupa zaprezentowała imprezę – podpływ kajakowy na rzece Kwisie. To jest ich pomysł do promocji gminy i własnej miejscowości. W celu sprawdzenia realności wykonania pomysłu nawiązali współpracę z klubem kajakowym z Leśnej. Który sprawdził praktycznie podpływ na rzece Kwisie w miejscowości Radogoszcz. Już w przyszłym roku zamierzają zorganizować podpływ z udziałem wszystkich chętnych sportowców, amatorów i turystów.

Z uwagi na tak piękne zaprezentowanie swoich produktów regionalnych podjęto decyzje, iż każda z grup będzie miała możliwość wystawienia się podczas Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego w dniu 11 lipca 2010  nie tylko na stoiskach, ale również na scenie.

Podczas spotkania każde z miłośników cisa uchwaliło swój statut, nadając tym samym pierwszy krok do zawiązania prawnej organizacji.

« inne aktualności